Haberler / Blog

Türk lirasıyla dış ticarette artış sürüyor

Türkiye'nin Türk lirasıyla dış ticaret hacmi ekimde, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 109 artarak 13 milyar 31 milyon liraya, yılın 10 aylık döneminde ise 297 milyar 150 milyon liraya yükseldi. Ticaret Bakanlı ..

Devamı
Şubat ayı dış ticaret endeksleri açıklandı !

İhracat birim değer endeksi, şubatta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,9, ithalat birim değer endeksi de yüzde 10,3 arttı. Türkiye İstatistik Kurumu, şubat ayına ilişkin dış ticaret endekslerini açıkladı. İh ..

Devamı
Bakan'dan 5G açıklaması! Martta tamamlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 5G sistemiyle ilgili açıklamada bulundu. Bakan Karaismailoğlu yerli ve milli imkanların kullanılacağını söylerken, ilk fazın mart ayında tamamlanacağını belirtti.   Ulaştırma ve A ..

Devamı
Ticaret Bakanı Pekcan'dan 'sanal fuar' açıklaması

Ticaret Bakanı Pekcan, koronavirüsle mücadele edilen bu dönemde İhracat Genel Müdürlüğünün sanal fuarlarla ilgili bir çalışması olduğunu belirterek "İhracatçılarımıza yeni fırsatlar sa ..

Devamı
İhracata haziran dopingi

İhracata haziran dopingi Türkiye’nin ihracatı, haziranda yüzde 15.7 arttı. Türkiye İstatik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle açıklanan haziran ayı geçici dış ticaret verilerine göre, ihracat geçen ..

Devamı