Haberler / Blog

İran medyasında gündem Türk doğalgazı

İran medyasında gündem Türk doğalgazı Türkiye'ye en çok doğalgaz satan ülkelerin başında gelen İran'ın yarı resmi haber ajansı Mehr'de Türkiye'nin bulduğu doğalgaz rezervine ilişkin bir analiz haber yayın ..

Devamı
İhracata haziran dopingi

İhracata haziran dopingi Türkiye’nin ihracatı, haziranda yüzde 15.7 arttı. Türkiye İstatik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle açıklanan haziran ayı geçici dış ticaret verilerine göre, ihracat geçen ..

Devamı
İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı Her ülkenin kendi ürettiği hizmet veya ürünü pazarlama ve bu yolla gelir elde etme hedefi vardır. İşte bu hedefin gerçekleşmesini sağlayan ihracat danışmanlığı hizmetleri aslında ülkeler aras ..

Devamı
İhracat bedellerinin yurda getirilmesinde yeni düzenleme

Döviz üzerinden yapılacağı beyan edilen ihracatın karşılığında farklı bir döviz cinsi veya Türk parası üzerinden yapılacağı beyan edilen dış satımın karşılığında döviz getirilmesi mümkün olacak. Hazine ve ..

Devamı
DAİB üyelerinden 2019'da 1,8 milyar dolarlık ihracat

DAİB Başkanı Tanrıver, "Geçen yıl yüzde 3,65'lik ihracat artışımızla Türkiye ortalaması olan 2,4'ü geçtik. Bölgemizde ne kadar sıkıntılı ülkeler olsa da çalışıyor, üretiyor ve ihracat yapı ..

Devamı